WYBIERZ NAJLEPSZE SZYBY DLA SIEBIE

OKNA_PCV_SZYBYSzukający okien często zwracają uwagę tylko na profile okienne, nie wykazując zainteresowania szybami, to wielki błąd. Warto zwrócić uwagę na pakiety szybowe, gdyż w bardzo dużej mierze od rodzaju przeszklenia zależą właściwości okna. Planując zakup okien musisz koniecznie dowiedzieć się, które pakiety szybowe są najkorzystniejsze dla Ciebie.

Chcesz mieć szyby energooszczędne – by płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie.
Ujmując w sposób bardzo zwięzły zasadę energooszczędności szyb zespolonych, trzeba zapamiętać dwa parametry szyby: współczynnik Ug – który informuje nas ile energii z mieszkania ucieknie na zewnątrz oraz współczynnik g – informujący nas jaki procent energii słonecznej przedostanie się przez szyby do naszego pomieszczenia. Dobór odpowiednich pakietów szybowych zależy też od stopnia nasłonecznienia danego okna.
Dlatego na przykład od strony północno-zachodniej korzystniej będzie zastosować pakiety o lepszym współczynniku Ug natomiast od strony południowo-wschodniej korzystniejszy będzie wyższy współczynnik g . O szczegóły tak korzystnych energooszczędnych rozwiązań zapytaj handlowców TUR-PLAST-u, którzy przygotują warianty najkorzystniejsze dla danego ułożenia budynku w naszej strefie klimatycznej.

Myślisz o szybach bezpiecznych – by chronić dzieci i najbliższych.
Pakiety szybowe, minimalizujące ryzyko zranienia w przypadku rozbicia szyby, korzystnie jest zamontować w miejscach gdzie bawią się dzieci, uprawiają sport a tafle szkła są dość duże. Ogólnie istnieją dwa rozwiązania wpływające na bezpieczeństwo a mianowicie zastosowanie szyby ze szkłem hartowanym typu SECURIT lub szyby ze szkłem laminowanym typu STADIP. Jaka jest różnica? Otóż szyba hartowana charakteryzuje się pięciokrotnie większą wytrzymałością na uderzenia, np. piłką czy przez ciało ludzkie, a w momencie rozbicia rozpada się na małe tępokrawędziste kawałki, nie powodując poważniejszych zranień. Natomiast szyba ze szkłem laminowanym STADIP w przypadku rozbicia sprawia, że kawałki szkła utrzymują się na folii nie powodując tym samym zranienia.

Potrzebujesz szyb antywłamaniowych – by czuć się bezpiecznie.
Szyby antywłamaniowe maja za zadanie w przypadku rozbicia ograniczyć ryzyko wpadnięcia do środka. Standardowo szyba, która zapewnia funkcję ochronną jest grubsza od drugiej szyby w zestawie, oprócz tego stosuje się jeszcze zabezpieczenie  folią PVB. Takie rozwiązanie oprócz funkcji antywłamaniowej podnosi jej parametry ochrony przed hałasem. Do tego produkt ten świetnie filtruje większość promieni UV, co pozwala na zastosowanie go w miejscach, które narażone są na płowienie, pod wpływem promieni słonecznych, takich jak witryny sklepowe, wystawy, galerie.

Szyby dźwiękochłonne – gdy przeszkadza ci hałas.
Zestaw szyb dźwiękochłonnych polecamy osobom, mieszkającym w hałaśliwej okolicy. Szyby dźwiękochłonne SGG CLIMAPLUS SILENCE firmy Saint-Gobain Glass Poland tłumią dźwięki w zakresie od 29 do 52 dB.

Zastosuj szyby ornamentowe – by zapewnić sobie poczucie prywatności.
Szkło SGG DECORGLASS jest szkłem ornamentowym, bezbarwnym lub barwionym w masie. Znakomicie nadaje się do projektowania wnętrz rozświetlając je, dając zarazem poczucie prywatności. Szeroka gama wzorów, pasujących do wystroju mieszkań oraz pomieszczeń niemieszkalnych, znajduje się na stronie www.tur-plast.pl

Nowość to szyby samoczyszczące – w miejscach trudnodostępnych
Szyba samoczyszcząca SGG BIOCLEAN składa się z zewnętrznej tafli szkła pokrytej niewidoczną mineralną substancją (tlenek krzemu) o bardzo wysokiej wytrzymałości. Usuwanie zanieczyszczeń nagromadzonych na zewnętrznej powierzchni szyby odbywa się dzięki podwójnemu działaniu promieni UV światła dziennego i wody.
Szyba samoczyszcząca polecana jest głównie do przeszkleń miejsc wystawionych na bezpośrednie działanie słońca i deszczu: fasady, ogrody zimowe, przeszklenia dachów.  

 

Czytaj również

PODSTAWA DOBREGO OKNA PCV – PROFIL SCHÜCO

Każdy, kto zamierza zakupić okna do nowego domu, powinien poznać najwyższą jakość profili okiennych Corona […]

więcej

KSZTAŁTY OKIEN

Najczęściej spotykane kształty okien PVC, to: KOŁO, PROSTOKĄT, TRÓJKĄT          Z technicznego […]

więcej

Jak określić stronę okna? – okno lewe czy prawe?

Stronę okna określamy według położenia zawiasów na ramie okna:Stajemy przed oknem wewnątrz mieszkania. Jeżeli zawiasy […]

więcej

Chcesz się umówić na pomiar / masz pytania / potrzebujesz ważnych dla Ciebie informacji

nasi handlowcy są do Państwa dyspozycji

zadzwoń
+48 94 375 44 95

Szukaj w poradniku...