RÓŻNICA MIĘDZY MONTAŻEM „STANDARDOWYM” A „CIEPŁYM”

TUR_PLAST_OKNA_PCV_WAŁCZStandardowy montaż okien polega na wypoziomowaniu i zamocowaniu ram na kotwy, śruby lub dyble oraz wypełnieniu powstałych szczelin dylatacyjnych wokół okna pianką poliuretanową. Standardowo okna można montować w osi lub zlicowane z zewnętrzną stroną muru. Taki sposób montażu znany nam jest od lat.
Natomiast od jakiegoś czasu coraz głośniej mówi się o tzw „ciepłym” montażu okien. Czym charakteryzuje się ten „ciepły” sposób montażu? Oprócz odpowiedniego wypoziomowania charakteryzuje się nie jedną lecz trzema warstwami izolacji oraz montażem w warstwie docieplenia. Dlatago tzw. „ciepły” montaż to nowoczesna technologia, która zapewnia trwałe i skuteczne uszczelnienie miejsc połączenia okien z murem. Pierwszy element izolacji to warstwa zewnętrzna, którą stanowi wodoodporna i paroprzepuszczalna folia oraz poliuretanowa taśma uszczelniająca. Elementy te chronią przed wpływem czynników atmosferycznych i zapewniają szczelne zabezpieczenie przed wodą opadową umożliwiając jednocześnie dyfuzję pary wodnej. Trzecią czyli wewnętrzną warstwę tworzy się stosując paroszczelną folię wykonaną z folii aluminiowej wzmocnionej włókniną. Mocuje się ją za pomocą taśmy butylowej (do ścian) oraz taśmy samoprzylepnej (do ościeżnic). Warstwa ta sprawia, że pomieszczenie jest niemal hermetyczne. Natomiast drugą, środkową warstwę między ościeżnicą okna a ścianą wypełnia się materiałem termoizolacyjnym, czyli pianką PUR. Współdziałanie wszystkich tych trzech warstw izolacji wraz z wysunięciem linii okien poza zewnętrzny obrys ścian budynku, czyli tak zwany „montaż w warstwie docieplenia”  to główne cechy  trwałego i szczelnego osadzenie stolarki metodą tzw. „ciepłego” montażu.

Czytaj również

PROFIL OKIENNY SCHÜCO – SCHEMAT

PRZEKONUJĄCE WZORNICTWO:1. Lekko wypukła, miękka linia skrzydła prowadzi do optycznego zwężenia i tak już wąskich […]

więcej

ROLETY NADSTAWNE – CZĘSTY BŁĄD MONTAŻU

Rolety zewnętrzne nadstawne, nazywane również naokiennymi są stosunkowo najczęściej stosowanym typem rolet. Wielu inwestorów w […]

więcej

DRZWI ENERGOOSZCZĘDNE – po czym poznać?

Jakich drzwi poszukują dzisiaj nie deweloperzy, ale ludzie, którzy budują dom dla siebie? Dla zorientowanego […]

więcej

Chcesz się umówić na pomiar / masz pytania / potrzebujesz ważnych dla Ciebie informacji

nasi handlowcy są do Państwa dyspozycji

zadzwoń
+48 94 375 44 95

Szukaj w poradniku...