RÓŻNICA MIĘDZY MONTAŻEM „STANDARDOWYM” A „CIEPŁYM”

TUR_PLAST_OKNA_PCV_WAŁCZStandardowy montaż okien polega na wypoziomowaniu i zamocowaniu ram na kotwy, śruby lub dyble oraz wypełnieniu powstałych szczelin dylatacyjnych wokół okna pianką poliuretanową. Standardowo okna można montować w osi lub zlicowane z zewnętrzną stroną muru. Taki sposób montażu znany nam jest od lat.
Natomiast od jakiegoś czasu coraz głośniej mówi się o tzw „ciepłym” montażu okien. Czym charakteryzuje się ten „ciepły” sposób montażu? Oprócz odpowiedniego wypoziomowania charakteryzuje się nie jedną lecz trzema warstwami izolacji oraz montażem w warstwie docieplenia. Dlatago tzw. „ciepły” montaż to nowoczesna technologia, która zapewnia trwałe i skuteczne uszczelnienie miejsc połączenia okien z murem. Pierwszy element izolacji to warstwa zewnętrzna, którą stanowi wodoodporna i paroprzepuszczalna folia oraz poliuretanowa taśma uszczelniająca. Elementy te chronią przed wpływem czynników atmosferycznych i zapewniają szczelne zabezpieczenie przed wodą opadową umożliwiając jednocześnie dyfuzję pary wodnej. Trzecią czyli wewnętrzną warstwę tworzy się stosując paroszczelną folię wykonaną z folii aluminiowej wzmocnionej włókniną. Mocuje się ją za pomocą taśmy butylowej (do ścian) oraz taśmy samoprzylepnej (do ościeżnic). Warstwa ta sprawia, że pomieszczenie jest niemal hermetyczne. Natomiast drugą, środkową warstwę między ościeżnicą okna a ścianą wypełnia się materiałem termoizolacyjnym, czyli pianką PUR. Współdziałanie wszystkich tych trzech warstw izolacji wraz z wysunięciem linii okien poza zewnętrzny obrys ścian budynku, czyli tak zwany „montaż w warstwie docieplenia”  to główne cechy  trwałego i szczelnego osadzenie stolarki metodą tzw. „ciepłego” montażu.

Czytaj również

okna-schuco-portfenetry

PORTFENETRY – nowe rozwiązania dla okien SCHÜCO

Portfenetry zwane również oknami francuskimi to duże, sięgające podłogi okna, całkowicie lub częściowo otwierane, zabezpieczone […]

więcej

OCHRONA I BEZPIECZEŃSTWO – SZYBY Z POWŁOKĄ SGG STADIP

SGG STADIP  to szyba laminowana składająca się z dwóch lub więcej tafli szkła, pomiędzy którymi […]

więcej

PROFILE OKIENNE SCHÜCO – POZNAJ RODZAJE

Okna w znaczący sposób podkreślają charakter każdego budynku, jak również decydują o komforcie wnętrz. Umiejętny […]

więcej

Chcesz się umówić na pomiar / masz pytania / potrzebujesz ważnych dla Ciebie informacji

nasi handlowcy są do Państwa dyspozycji

zadzwoń
+48 94 375 44 95

Szukaj w poradniku...