ROLETY ZEWNĘTRZNE – ZWRÓĆ UWAGĘ

ROLETY_ZEWNETRZNERolety zewnętrzne zapewniają izolację termiczną i akustyczną, chronią przed nadmiarem słońca, świetnie sprawdzają się jako dodatkowe zabezpieczenie okien przed deszczem, śniegiem, wiatrem oraz pozwalają zachować poczucie intymności i bezpieczeństwa. Jeśli zastanawiasz się na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie rolet zewnętrznych to chętnie posłużymy Ci radą. Powinniśmy zacząć od tego czy roleta będzie zastosowana do budynku nowopowstającego czy też do już istniejącego. Pomoże to w wyborze odpowiedniego typu rolety. Ważnym aspektem jest również kolorystyka i bezpieczeństwo.

Decyzję o wyborze modelu rolet zewnętrznych do nowopowstającego budynku najlepiej podejmować na etapie projektowania domu. Na naszym rynku dostępne są dwa rodzaje rolet zewnętrznych, a mianowicie nadstawne i adaptacyjne (podtynkowe i natynkowe). Jeśli planujemy zakup rolet na etapie przygotowywania projektu swojego domu to warto wziąść pod uwagę zakup rolet nadstawnych. Ten rodzaj rolet daje możliwość docieplenia skrzynki rolety przez co jesteśmy w stanie w dużej mierze wyeliminować mostki termiczne (czyli miejsca ucieczki ciepła z domu znajdujące się w okolicach nadproży).

Natomiast w przypadku gdy z różnych przyczyn nie uwzględniliśmy rolet na etapie projektowania, a decyzja o ich zamontowaniu zapadła później lub w momencie wymiany starych okien to świetnie sprawdza się zastosowanie rolet typu adaptacyjnego. Umieszcza się je na murze nad wnęką okienną a ich montaż nie wymaga wcześniejszego zaplanowania w projekcie budynku. Ten rodzaj rolet można montować podtynkowo lub natynkowo.  Pamiętajmy jednak aby pomiary i montaż rolety w budynku zawsze zlecić odpowiedniej ekipie, gdyż określone, niezbędne wymiary, mogą zostać przez nas błędnie odczytane.

Wybór odpowiedniej opcji sterowania ma również istotny wpływ na poniesione koszty: korbę można zastąpić bardziej estetycznym paskiem (najtańsze rozwiązanie) lub napędem automatycznym sterowanym przyciskiem umiejscowionym w ścianie lub pilotem.

Na końcu chciałbym uczulić Państwa na montaż rolet, który należy powierzyć tylko doświadczonym fachowcom. Ponieważ to tylko odpowiednio zamontowane rolety dają gwarancję, że będą dobrze spełniać swoje funkcje i będą służyły przez lata. Firma TUR-PLAST z Czaplinka przez lata wypracowała swoją renomę fachowca od dobrze wykonanych, zamontowanych i solidnie serwisowanych rolet. Polecam

Czytaj również

JAK DOBRZE WYBRAĆ DRZWI?

Drzwi wejściowe to inwestycja nie na lata, ale na dziesiątki lat, dlatego przy wyborze drzwi […]

więcej

Jak określić stronę okna? – okno lewe czy prawe?

Stronę okna określamy według położenia zawiasów na ramie okna:Stajemy przed oknem wewnątrz mieszkania. Jeżeli zawiasy […]

więcej

RÓŻNICA MIĘDZY MONTAŻEM „STANDARDOWYM” A „CIEPŁYM”

Standardowy montaż okien polega na wypoziomowaniu i zamocowaniu ram na kotwy, śruby lub dyble oraz […]

więcej

Chcesz się umówić na pomiar / masz pytania / potrzebujesz ważnych dla Ciebie informacji

nasi handlowcy są do Państwa dyspozycji

zadzwoń
+48 94 375 44 95

Szukaj w poradniku...