ROLETY ZEWNĘTRZNE – ZWRÓĆ UWAGĘ

ROLETY_ZEWNETRZNERolety zewnętrzne zapewniają izolację termiczną i akustyczną, chronią przed nadmiarem słońca, świetnie sprawdzają się jako dodatkowe zabezpieczenie okien przed deszczem, śniegiem, wiatrem oraz pozwalają zachować poczucie intymności i bezpieczeństwa. Jeśli zastanawiasz się na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie rolet zewnętrznych to chętnie posłużymy Ci radą. Powinniśmy zacząć od tego czy roleta będzie zastosowana do budynku nowopowstającego czy też do już istniejącego. Pomoże to w wyborze odpowiedniego typu rolety. Ważnym aspektem jest również kolorystyka i bezpieczeństwo.

Decyzję o wyborze modelu rolet zewnętrznych do nowopowstającego budynku najlepiej podejmować na etapie projektowania domu. Na naszym rynku dostępne są dwa rodzaje rolet zewnętrznych, a mianowicie nadstawne i adaptacyjne (podtynkowe i natynkowe). Jeśli planujemy zakup rolet na etapie przygotowywania projektu swojego domu to warto wziąść pod uwagę zakup rolet nadstawnych. Ten rodzaj rolet daje możliwość docieplenia skrzynki rolety przez co jesteśmy w stanie w dużej mierze wyeliminować mostki termiczne (czyli miejsca ucieczki ciepła z domu znajdujące się w okolicach nadproży).

Natomiast w przypadku gdy z różnych przyczyn nie uwzględniliśmy rolet na etapie projektowania, a decyzja o ich zamontowaniu zapadła później lub w momencie wymiany starych okien to świetnie sprawdza się zastosowanie rolet typu adaptacyjnego. Umieszcza się je na murze nad wnęką okienną a ich montaż nie wymaga wcześniejszego zaplanowania w projekcie budynku. Ten rodzaj rolet można montować podtynkowo lub natynkowo.  Pamiętajmy jednak aby pomiary i montaż rolety w budynku zawsze zlecić odpowiedniej ekipie, gdyż określone, niezbędne wymiary, mogą zostać przez nas błędnie odczytane.

Wybór odpowiedniej opcji sterowania ma również istotny wpływ na poniesione koszty: korbę można zastąpić bardziej estetycznym paskiem (najtańsze rozwiązanie) lub napędem automatycznym sterowanym przyciskiem umiejscowionym w ścianie lub pilotem.

Na końcu chciałbym uczulić Państwa na montaż rolet, który należy powierzyć tylko doświadczonym fachowcom. Ponieważ to tylko odpowiednio zamontowane rolety dają gwarancję, że będą dobrze spełniać swoje funkcje i będą służyły przez lata. Firma TUR-PLAST z Czaplinka przez lata wypracowała swoją renomę fachowca od dobrze wykonanych, zamontowanych i solidnie serwisowanych rolet. Polecam

Czytaj również

PODZIAŁ OKNA – słupki stałe i ruchome

Płaszczyzna okna może mieć podział rzeczywisty (słupek stały) lub symulowany (słupek ruchomy).   SŁUPEK STAŁY– […]

więcej

JAK DBAĆ O OKNA? Ważne porady i wskazówki

 Nasze okna stale są wystawiane na szkodliwe działanie zmiennych czynników atmosferycznych, do tego dochodzi codzienna […]

więcej

Anomalia pogodowe nie są straszne z drzwiami tarasowymi przesuwnymi Schüco ThermoSlide

Wiosna i Lato w naszym klimacie to okres w którym nawiedzają nas nierzadko burze, duże […]

więcej

Chcesz się umówić na pomiar / masz pytania / potrzebujesz ważnych dla Ciebie informacji

nasi handlowcy są do Państwa dyspozycji

zadzwoń
+48 94 375 44 95

Szukaj w poradniku...