ROLETY NADSTAWNE – CZĘSTY BŁĄD MONTAŻU

roletyna-nadstawne-SZCZECINEKRolety zewnętrzne nadstawne, nazywane również naokiennymi są stosunkowo najczęściej stosowanym typem rolet. Wielu inwestorów w nowych budynkach jedno i wielorodzinnych kupuje okna z takimi właśnie roletami. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę jak ważny jest prawidłowy montaż rolet nadstawnych.
Bardzo często dochodzi do błędnie montowanego okna z roletą nadstawną w miejscu styku puszki rolety z nadprożem. Według Instrukcji nr 421/2006 Instytutu Techniki Budowlane, okno powinno posiadać połączenia z murem z każdej ze stron (również i górą do nadproża). Mocowanie  zgodne z tą Instrukcją zakłada że, obciążenia wynikające z ruchów ścian budynku, temperatury, wilgotności, wiatru, dźwięku, rozszerzalności termicznej profili oraz ich ciężaru, są przenoszone za pomocą łączników, takich jak kotwy, dyble, na konstrukcję  budynku. Brak połączenia z nadprożem może spowodować stopniowe, nadmierne odkształcanie konstrukcji pod wpływem parcia wiatru, wody opadowej dostającej się przez szczeliny dylatacyjne i powstawanie mostków termicznych.
Firma Tur-Plast zajmując się od wielu lat produkcją i montażem rolet zewnętrznych stosuje takie rozwiązania które, zgodnie z instrukcją ITB nr 421/2006, pozwalają na prawidłowe montowanie okien z roletą nadstawną. To dzięki opracowanemu systemowi w którym stosując specjalne kątowniki mocujące, podtrzymujemy ciężar skrzyni i zapewniamy jej wystarczającą stabilność. Działania te uniemożliwiają odkształcenie skrzynki i górnej ramy okna lub drzwi pod wpływem sił działających poziomo lub pionowo. Do tego pozwalają na zachowanie szczelności termicznej i wiatrowej oraz wpływają na trwałość funkcjonowania skrzydeł okiennych lub drzwiowych. Rozwiązania te zapewnią Państwu gwarancję rzetelności i solidności w montażu nadstawnych rolet – Państwa rolet.

 

rolety-zewnetrzne-SZCZECINEK

Czytaj również

KSZTAŁTY OKIEN

Najczęściej spotykane kształty okien PVC, to: KOŁO, PROSTOKĄT, TRÓJKĄT          Z technicznego […]

więcej

PROFILE OKIENNE SCHÜCO – POZNAJ RODZAJE

Okna w znaczący sposób podkreślają charakter każdego budynku, jak również decydują o komforcie wnętrz. Umiejętny […]

więcej

Jak określić stronę okna? – okno lewe czy prawe?

Stronę okna określamy według położenia zawiasów na ramie okna:Stajemy przed oknem wewnątrz mieszkania. Jeżeli zawiasy […]

więcej

Chcesz się umówić na pomiar / masz pytania / potrzebujesz ważnych dla Ciebie informacji

nasi handlowcy są do Państwa dyspozycji

zadzwoń
+48 94 375 44 95

Szukaj w poradniku...