PORTFENETRY – nowe rozwiązania dla okien SCHÜCO

okna-schuco-portfenetryPortfenetry zwane również oknami francuskimi to duże, sięgające podłogi okna, całkowicie lub częściowo otwierane, zabezpieczone na zewnątrz balustradą. Rozkwit tego rodzaju rozwiązań to głównie siedemnastowieczna Francja. Moda na tzw. okna francuskie mocno zakorzeniła się w architekturze pałacowej, klasycznej, później również w miejskich kamienicach. Obecnie, tego typu zamiennik balkonu, cieszy się dużym zainteresowaniem w wielu nowoczesnych budynkach stanowiąc bardzo ciekawy sposób na doświetlenie wnętrza a zarazem urozmaicenie elewacji.

Dzisiaj w dobie budownictwa energooszczędnego i pasywnego zrodził się problem mocowania balustrady do ościeżnicy bez ryzyka obniżenia izolacyjności cieplnej okna. Wielu próbuje w takich sytuacjach montować balustradę do muru.

Firma SCHÜCO, wychodząc naprzeciw nowym zapotrzebowaniom, proponuje innowacyjny system mocowania balustrady bezpośrednio do ramy okna lub drzwi balkonowych z zachowaniem wszystkich właściwości termoizolacyjności, bezpieczeństwa i nowoczesności. Wprowadzone na rynek przez firmę Schüco nowatorskie, opatentowane dyble adhezyjne wykonane ze stali nierdzewnej sprawiają, ze nawiercanie dodatkowych otworów w strefie przylgowej nie jest konieczne. Rozwiązanie to eliminuje ryzyko ewentualnej kondensacji pary wodnej i spełnia bardzo rygorystyczne niemieckie wymagania ETB dotyczące bezpieczeństwa w budynkach.

Opatentowane dyble adhezyjne firmy Schüco posiadają jeszcze jedną bardzo znaczącą zaletę. W znaczący sposób skracają i ułatwiają montaż portfenetru, ponieważ okno może zostać połączone z balustradą już u producenta w fabryce okien i przewiezione do zamontowania w kompletnej formie.

Opatentowane dyble adhezyjne są przeznaczone do zastosowania w oknach z systemem okiennym Schüco Alu Inside. Firma Schüco w swojej ofercie posiada również specjalne mocowania do montażu balustrad dla systemów okiennych z serii Schüco Corona SI 82 oraz Schüco Corona CT 70. O szczegóły pytaj handlowców Producenta Okien i Drzwi Firmy TUR-PLAST.

Czytaj również

HS – DRZWI TARASOWE PRZESUWNE BEZ PROGU

Jak bardzo uciążliwy może być próg w tradycyjnych drzwiach balkonowych lub tarasowych, wiedzą wszyscy, którzy […]

więcej

DRZWI PRZESUWNE JUTRA

Przez długi czas zastosowanie drzwi przesuwnych w energooszczędnych domach było rzadkością. Moda na tego typu […]

więcej

okna-schuco-portfenetry

PORTFENETRY – nowe rozwiązania dla okien SCHÜCO

Portfenetry zwane również oknami francuskimi to duże, sięgające podłogi okna, całkowicie lub częściowo otwierane, zabezpieczone […]

więcej

Chcesz się umówić na pomiar / masz pytania / potrzebujesz ważnych dla Ciebie informacji

nasi handlowcy są do Państwa dyspozycji

zadzwoń
+48 94 375 44 95

Szukaj w poradniku...