OKNA NOWEJ GENERACJI – nowe wymagania już od 2021 roku

OKNA_ENERGOOSZCZEDNEWprowadzone jakiś czas temu w Polsce unijne rozporządzenie, zakłada w perspektywie kilku lat dość duże zmiany w zakresie norm dotyczących wskaźnika zapotrzebowania budynku na energię pierwotną. Dla budownictwa jednorodzinnego obecny wskaźnik, obowiązujący od 2014r., rocznego zapotrzebowania na energię wynosi 120kWh/m2. Kolejne obniżenia tego wskaźnika w perspektywie następnych 6 lat będą wyglądały następująco:  od 2017r. – 95kWh/m2 a od 2021r. – 70kWh/m2.
Te wymagania zakładają wyposażenie budynków w dobrze zaizolowane przegrody oraz bardzo ciepłe okna. Czy dostępna na naszym rynku stolarka okienno-drzwiowa odpowiada tym nowym, bardzo restrykcyjnym przepisom? Wielu producentów okien będzie musiało zastosować nowe technologie, które już od kilku lat systematycznie wdrażane są przez firmę Tur-Plast, producenta okien na nowej generacji profilach Schüco PCV.
Okna nowej generacji już dziś stosowane przez nas w domach niskoenergochłonnych posiadają współczynnik przenikania ciepła dla okna na poziomie zaledwie 0,9W/m2K. Poziom ten jest możliwy do uzyskania dzięki zastosowaniu systemu Schüco SI 82, który oprócz bardzo dobrych właściwości termoizolacyjnych, oferuje również ciekawe wzornictwo, oraz odpowiednio dobranym, dwukomorowym pakietom szybowym. Tak perfekcyjnie dobrane okna, aby spełniać odpowiednią klasę energoszczelności, winny być jeszcze fachowo zamontowane – ciepły montaż.
Nowe wymogi to duży krok w kierunku upowszechnienia budowy domów o niskim zużyciu energii. Jednak już dziś spotykamy wielu klientów, dla których te, mające w niedalekiej przyszłości obowiązywać, standardy są w budowie ich domu normą. To oni, w konsekwencji już teraz mogą korzystać z mniejszych nakładów ponoszonych na ogrzewanie i mają pewność, że ich dom latem nie zamieni się w saunę, a zima w lodówkę.

 

Czytaj również

JAK DBAĆ O OKNA? Ważne porady i wskazówki

 Nasze okna stale są wystawiane na szkodliwe działanie zmiennych czynników atmosferycznych, do tego dochodzi codzienna […]

więcej

WYBIERZ NAJLEPSZE SZYBY DLA SIEBIE

Szukający okien często zwracają uwagę tylko na profile okienne, nie wykazując zainteresowania szybami, to wielki […]

więcej

CO DAJE „CIEPŁY MONTAŻ”

Tradycyjna metoda montażu okien wiąże się z powstaniem tzw. mostków termicznych (punkty ścian zewnętrznych przepuszczające […]

więcej

Chcesz się umówić na pomiar / masz pytania / potrzebujesz ważnych dla Ciebie informacji

nasi handlowcy są do Państwa dyspozycji

zadzwoń
+48 94 375 44 95

Szukaj w poradniku...