OKNA NOWEJ GENERACJI – nowe wymagania już od 2021 roku

OKNA_ENERGOOSZCZEDNEWprowadzone jakiś czas temu w Polsce unijne rozporządzenie, zakłada w perspektywie kilku lat dość duże zmiany w zakresie norm dotyczących wskaźnika zapotrzebowania budynku na energię pierwotną. Dla budownictwa jednorodzinnego obecny wskaźnik, obowiązujący od 2014r., rocznego zapotrzebowania na energię wynosi 120kWh/m2. Kolejne obniżenia tego wskaźnika w perspektywie następnych 6 lat będą wyglądały następująco:  od 2017r. – 95kWh/m2 a od 2021r. – 70kWh/m2.
Te wymagania zakładają wyposażenie budynków w dobrze zaizolowane przegrody oraz bardzo ciepłe okna. Czy dostępna na naszym rynku stolarka okienno-drzwiowa odpowiada tym nowym, bardzo restrykcyjnym przepisom? Wielu producentów okien będzie musiało zastosować nowe technologie, które już od kilku lat systematycznie wdrażane są przez firmę Tur-Plast, producenta okien na nowej generacji profilach Schüco PCV.
Okna nowej generacji już dziś stosowane przez nas w domach niskoenergochłonnych posiadają współczynnik przenikania ciepła dla okna na poziomie zaledwie 0,9W/m2K. Poziom ten jest możliwy do uzyskania dzięki zastosowaniu systemu Schüco SI 82, który oprócz bardzo dobrych właściwości termoizolacyjnych, oferuje również ciekawe wzornictwo, oraz odpowiednio dobranym, dwukomorowym pakietom szybowym. Tak perfekcyjnie dobrane okna, aby spełniać odpowiednią klasę energoszczelności, winny być jeszcze fachowo zamontowane – ciepły montaż.
Nowe wymogi to duży krok w kierunku upowszechnienia budowy domów o niskim zużyciu energii. Jednak już dziś spotykamy wielu klientów, dla których te, mające w niedalekiej przyszłości obowiązywać, standardy są w budowie ich domu normą. To oni, w konsekwencji już teraz mogą korzystać z mniejszych nakładów ponoszonych na ogrzewanie i mają pewność, że ich dom latem nie zamieni się w saunę, a zima w lodówkę.

 

Czytaj również

PODZIAŁ OKNA – słupki stałe i ruchome

Płaszczyzna okna może mieć podział rzeczywisty (słupek stały) lub symulowany (słupek ruchomy).   SŁUPEK STAŁY– […]

więcej

okna-schuco-portfenetry

PORTFENETRY – nowe rozwiązania dla okien SCHÜCO

Portfenetry zwane również oknami francuskimi to duże, sięgające podłogi okna, całkowicie lub częściowo otwierane, zabezpieczone […]

więcej

JAK DOBRZE WYBRAĆ DRZWI?

Drzwi wejściowe to inwestycja nie na lata, ale na dziesiątki lat, dlatego przy wyborze drzwi […]

więcej

Chcesz się umówić na pomiar / masz pytania / potrzebujesz ważnych dla Ciebie informacji

nasi handlowcy są do Państwa dyspozycji

zadzwoń
+48 94 375 44 95

Szukaj w poradniku...