JAK DOBRZE WYBRAĆ DRZWI?

DRZWI_ZEWNETRZNE_PCVDrzwi wejściowe to inwestycja nie na lata, ale na dziesiątki lat, dlatego przy wyborze drzwi sugerowanie się tylko ceną jest najgorszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że solidne i bezpieczne drzwi wejściowe z energooszczędnej kolekcji GT doors firmy TUR-PLAST z Czaplinka można kupić już za, na prawdę, przyzwoitą cenę.

Drzwi wejściowe powinny pasować do wielkości domu i jego proporcji. Wedle prawa budowlanego muszą mieć co najmniej 90 cm szerokości i minimum 200 cm wysokości. Przy wyborze drzwi, oprócz względów artystyczno-estetycznych, radzimy zwrócić szczególną uwagę na materiały z jakich zostały one wykonane.

Dla drzwi zewnętrznych do domów o nowoczesnej stylistyce ważne jest aby panel drzwiowy spełniał maksymalnie najlepsze parametry przenikania ciepła. W celu zwiększenia izolacji cieplnej i akustycznej renomowane firmy stosują doskonałe kompozytowe skrzydła drzwiowe z poliestrową okładziną zbrojoną włóknem szklanym. Rozwiązanie to sprawia, iż tak wykonany panel drzwiowy dobrze izoluje przed ekstremalną wilgoć, nie koroduje, jest odporny na włamania i wandalizm oraz posiada znakomity współczynnik przenikania ciepła już od 0,81 W/m2K.

Rama drzwiowa to kolejne miejsce, które źle wyizolowane powoduje sporą ucieczkę ciepła z naszego mieszkania.
Drzwi z ramą izolowaną aerożelem to najwyższy standard w klasie energooszczędności. Aerożel to najdoskonalszy, jaki udało się ludzkości dotychczas stworzyć, izolator o najniższym przewodnictwie termicznym U=0,014 W/m2K, mającym bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle militarnym i kosmicznym.

Kolejny niezwykle ważny element drzwi wejściowych, na który trzeba koniecznie zwrócić uwagę, to uszczelki i zawiasy. W wielu przypadkach producenci stosują słabe, małoelastyczne gumowe uszczelki. Drzwi nawet dobrych parametrów, ale ze słabymi jakościowo uszczelkami, całkowicie pozbawione są właściwości na których nam z pewnością bardzo zależy, a mianowicie izolacji cieplnej i akustycznej. Najlepszym rozwiązaniem to uszczelki podwójne lub potrójne, obwiedniowe wykonane z EPDM, czyli materiału produkowanego na bazie naturalnego kałczuku. Uszczelki z EPDM są odporne na starzenie, na zmienne warunki atmosferyczne, posiadają dobre właściwości na działanie temperatur od -40oC do +110oC, są odporne na wilgoć, parę wodną czy promieniowanie UV, charakteryzują się wysoką sprężystością, nie pękają i nie ulegają odkształceniom.
Natomiast okucia oprócz funkcji komfortu użytkowania spełniają ważną rolę antywłamaniową. Istnieje cały wachlarz rozwiązań antywłamaniowych w zależności od kwoty jaką planujemy na te rozwiązania przeznaczyć.

Podsumowując, drzwi zewnętrzne mają bardzo ważne zadanie – powinny chronić dom i domowników przed zimnem, wilgocią i hałasem. Powyżej naszkicowaliśmy Państwu drzwi najdoskonalsze na dzisiejsze czasy. Nie są to tanie drzwi w momencie zakupu i montażu, ale w ekonomicznym rachunku, biorąc pod uwagę lata eksplatacji, komfort użytkowania a przede wszystkim oszczędności na energii, to można śmiało stwierdzić, iż jest to doskonała inwestycja na długie lata.

Czytaj również

OKNA NOWEJ GENERACJI – nowe wymagania już od 2021 roku

Wprowadzone jakiś czas temu w Polsce unijne rozporządzenie, zakłada w perspektywie kilku lat dość duże […]

więcej

ROLETY ZEWNĘTRZNE – ZWRÓĆ UWAGĘ

Rolety zewnętrzne zapewniają izolację termiczną i akustyczną, chronią przed nadmiarem słońca, świetnie sprawdzają się jako […]

więcej

OCHRONA I BEZPIECZEŃSTWO – SZYBY Z POWŁOKĄ SGG STADIP

SGG STADIP  to szyba laminowana składająca się z dwóch lub więcej tafli szkła, pomiędzy którymi […]

więcej

Chcesz się umówić na pomiar / masz pytania / potrzebujesz ważnych dla Ciebie informacji

nasi handlowcy są do Państwa dyspozycji

zadzwoń
+48 94 375 44 95

Szukaj w poradniku...