JAK DOBRZE WYBRAĆ DRZWI?

DRZWI_ZEWNETRZNE_PCVDrzwi wejściowe to inwestycja nie na lata, ale na dziesiątki lat, dlatego przy wyborze drzwi sugerowanie się tylko ceną jest najgorszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że solidne i bezpieczne drzwi wejściowe z energooszczędnej kolekcji GT doors firmy TUR-PLAST z Czaplinka można kupić już za, na prawdę, przyzwoitą cenę.

Drzwi wejściowe powinny pasować do wielkości domu i jego proporcji. Wedle prawa budowlanego muszą mieć co najmniej 90 cm szerokości i minimum 200 cm wysokości. Przy wyborze drzwi, oprócz względów artystyczno-estetycznych, radzimy zwrócić szczególną uwagę na materiały z jakich zostały one wykonane.

Dla drzwi zewnętrznych do domów o nowoczesnej stylistyce ważne jest aby panel drzwiowy spełniał maksymalnie najlepsze parametry przenikania ciepła. W celu zwiększenia izolacji cieplnej i akustycznej renomowane firmy stosują doskonałe kompozytowe skrzydła drzwiowe z poliestrową okładziną zbrojoną włóknem szklanym. Rozwiązanie to sprawia, iż tak wykonany panel drzwiowy dobrze izoluje przed ekstremalną wilgoć, nie koroduje, jest odporny na włamania i wandalizm oraz posiada znakomity współczynnik przenikania ciepła już od 0,81 W/m2K.

Rama drzwiowa to kolejne miejsce, które źle wyizolowane powoduje sporą ucieczkę ciepła z naszego mieszkania.
Drzwi z ramą izolowaną aerożelem to najwyższy standard w klasie energooszczędności. Aerożel to najdoskonalszy, jaki udało się ludzkości dotychczas stworzyć, izolator o najniższym przewodnictwie termicznym U=0,014 W/m2K, mającym bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle militarnym i kosmicznym.

Kolejny niezwykle ważny element drzwi wejściowych, na który trzeba koniecznie zwrócić uwagę, to uszczelki i zawiasy. W wielu przypadkach producenci stosują słabe, małoelastyczne gumowe uszczelki. Drzwi nawet dobrych parametrów, ale ze słabymi jakościowo uszczelkami, całkowicie pozbawione są właściwości na których nam z pewnością bardzo zależy, a mianowicie izolacji cieplnej i akustycznej. Najlepszym rozwiązaniem to uszczelki podwójne lub potrójne, obwiedniowe wykonane z EPDM, czyli materiału produkowanego na bazie naturalnego kałczuku. Uszczelki z EPDM są odporne na starzenie, na zmienne warunki atmosferyczne, posiadają dobre właściwości na działanie temperatur od -40oC do +110oC, są odporne na wilgoć, parę wodną czy promieniowanie UV, charakteryzują się wysoką sprężystością, nie pękają i nie ulegają odkształceniom.
Natomiast okucia oprócz funkcji komfortu użytkowania spełniają ważną rolę antywłamaniową. Istnieje cały wachlarz rozwiązań antywłamaniowych w zależności od kwoty jaką planujemy na te rozwiązania przeznaczyć.

Podsumowując, drzwi zewnętrzne mają bardzo ważne zadanie – powinny chronić dom i domowników przed zimnem, wilgocią i hałasem. Powyżej naszkicowaliśmy Państwu drzwi najdoskonalsze na dzisiejsze czasy. Nie są to tanie drzwi w momencie zakupu i montażu, ale w ekonomicznym rachunku, biorąc pod uwagę lata eksplatacji, komfort użytkowania a przede wszystkim oszczędności na energii, to można śmiało stwierdzić, iż jest to doskonała inwestycja na długie lata.

Czytaj również

WYBIERZ NAJLEPSZE SZYBY DLA SIEBIE

Szukający okien często zwracają uwagę tylko na profile okienne, nie wykazując zainteresowania szybami, to wielki […]

więcej

DRZWI ENERGOOSZCZĘDNE – po czym poznać?

Jakich drzwi poszukują dzisiaj nie deweloperzy, ale ludzie, którzy budują dom dla siebie? Dla zorientowanego […]

więcej

ROLETY ZEWNĘTRZNE – ZWRÓĆ UWAGĘ

Rolety zewnętrzne zapewniają izolację termiczną i akustyczną, chronią przed nadmiarem słońca, świetnie sprawdzają się jako […]

więcej

Chcesz się umówić na pomiar / masz pytania / potrzebujesz ważnych dla Ciebie informacji

nasi handlowcy są do Państwa dyspozycji

zadzwoń
+48 94 375 44 95

Szukaj w poradniku...