HS – DRZWI TARASOWE PRZESUWNE BEZ PROGU

Jak bardzo drzwi_tarasowe_bez_proguuciążliwy może być próg w tradycyjnych drzwiach balkonowych lub tarasowych, wiedzą wszyscy, którzy nie raz o ten próg zawadzili, lub poruszają się na wózkach. Nowoczesne drzwi balkonowe, tarasowe mogą być zamontowane bez wystającego progu. Tak przyjazdne dla wszystkich domowników drzwi pezprogowe lub z niskim progiem ma od wielu lat w swej ofercie firma TUR-PLAST z Czaplinka.

Niski próg w drzwiach balkonowych lub tarasowych, zgodnie z normą DIN 18030 nie może być wyższy niż 20 mm. Ta wysokość spełnia również wymogi budownictwa bez barier. Profil PCV niskiego progu ma zwiększoną liczbę komór, co daje lepszy współczynnik przenikania ciepła, a progi aluminiowe w tym celu wyposażone są w dodatkową wkładkę termoizolacyjną.

Natomiast drzwi bezprogowe to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala schować dolną część ramy w warstwach posadzki przez co jest ona niewidoczna. Widoczne najczęściej są jedynie ich uszczelki. Bezprogowe mogą być drzwi unośno-przesuwne, czyli takie, które w trakcie użytkowania lekko się unoszą, a podczas zamykania się opuszczają, aby jak najlepiej przylegać do uszczelek.

Moda na budownictwo bez barier oraz otwieranie wnętrz na otoczenie sprawia, że trudno sobie dzisiaj wyobrazić nowoczesny dom bez wielkoformatowych przeszkleń tarasowych. W trend ten znakomicie wpisują się przesuwne drzwi tarasowe Schüco Corona CT 70 HS z PVC gwarantujące dodatkowo maksymalny komfort obsługi, doskonałą ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, hałasem i bezpieczeństwo antywłamaniowe.

Bezgłośnie działający mechanizm jezdny pozwala lekko odwodzić drzwi do pozycji otwartej. Zastosowanie najwyższej jakości uszczelek EPDM przy uszczelnieniu krytycznych części konstrukcyjnych zapewnia doskonałą ochronę przed wiatrem i przenikaniem zimna. Dodatkowo aluminiowy profil progowy został ocieplony przekładkami termoizolacyjnymi i zabezpieczony przed infiltracją wody opadowej i wiatru. Wyeliminowano przez to równiez ryzyko powstawania zimnej strefy tuż przy podłodze, dzięki czemu drzwi w tym systemie gwarantują pełen komfort również w pomieszczeniach sypialnych.

Dostępne są drzwi z jednym, dwoma lub czterema skrzydłami przesuwnymi w jednej ramie. Pojedyncze zespoły drzwi przesuwnych o szerokości maksymalnej do 6500 i wysokości do 2600 mm mogą być łączone w większe zespoły. W przypadku drzwi dwudzielnych można wybierać pomiędzy opcją z jednym skrzydłem przesuwnym, posiadającym funkcję uchylania, lub dwoma skrzydłami wzajemnie przesuwnymi. W wersjach trój- i czterodzielnych w zależności od układu pomieszczenia przejście może odbywać się przez środek, z lewej lub prawej strony.

Jeśli jesteś zainteresowany sprawdzonymi rozwiązaniami jeśłi chodzi o drzwi przesuwne bezprogowe to koniecznie skontaktuj się z handlowcami firmy TUR-PLAST z Czaplinka.

Czytaj również

HS – DRZWI TARASOWE PRZESUWNE BEZ PROGU

Jak bardzo uciążliwy może być próg w tradycyjnych drzwiach balkonowych lub tarasowych, wiedzą wszyscy, którzy […]

więcej

SPOSOBY I KIERUNKI OTWIERANIA OKIEN

Ujednolicone graficzne sposoby oznaczania sposobu i kierunku otwierania różnych typów okien zostały ustalone w treści […]

więcej

NAJWYŻSZA ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ I PRZEPUSZCZALNOŚĆ ŚWIATŁA – SZYBY Z POWŁOKĄ SGG PLANITERM XN

Nowe szkło SGG PLANITHERM® XN to idealne rozwiązanie zapewniające najwyższą energooszczędność, a jednocześnie najlepszą przepuszczalność […]

więcej

Chcesz się umówić na pomiar / masz pytania / potrzebujesz ważnych dla Ciebie informacji

nasi handlowcy są do Państwa dyspozycji

zadzwoń
+48 94 375 44 95

Szukaj w poradniku...